Yüzümüz yaşlanma ile birlikte çevresel ve genetik faktörlerden etkilenen bir dokudur. Yüzümüz her zaman canlı ve pürüzsüz gözükmesini isteriz. Ama bazı etmeler cildimizin yıpranmasına sebep olabilir. Yüzümüzde oluşan herhangi bir deformite direk göze çarpar. Zamana cildimizde karşı koyamaz, yaşlanmayla birlikte esnekliğini ve diriliği kaybederek sarkmalar meydana gelir. Çevresel faktörlerinde etkisiyle stres, yoğun iş hayatı, dengesiz uyku, yanlış beslenme düzeni, sigara kullanımı da cildimizi olumsuz etkileyerek yüzde bitkin bir ifadeye sebebiyet verir. Yüz mezoterapisi uygulaması ile cildin yenilenmesi sağlanır.

Yüz Mezoterapisi (Mezolift) Nedir?

Yüz mezoterapisiMezolift, sivilce izleri ve güneş ışınlarına maruz kalan cildimizde lekelenmeler oluşabilir. Bütün bu etkenleri bir araya getirdiğimizden cildimizin çok hassas bir yapısı olduğunu anlayabiliriz. Yüzümüzü bu durumların ortaya çıkmaması için iyi korumalıyız. Ciltte oluşma riski olan bu deformiteler ve cildinde bu sorunları yaşayan çoğu kişinin estetik kaygı taşımasına sebep olur.  Yüz mezoterapisi ise burada devreye girmektedir. Yüz mezoterapisi kişilerin istedikleri canlı ve sağlıklı görünüme sahip olmalarını sağlamak için ayrıca oluşma riski olan deformitelere karşı koruma amaçlı uygulanır.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Yüz mezoterapisi (Mezolift) tedavisinde, cildin gereksim duyduğu gerekli bileşenlerin vitaminler, mineraller, hyalüronik asit gibi gereksinimlerin gerekli cilt altına mikro iğneler ile zerk edilme işlemidir. Mezolift uygulamasının amacı erken yaşlanmayı geçiktirmek ve daha parlak ve estetik bir görünüm sağlamaktır. Cilt altına verilen bu faydalı gereksinimler sayesinde elastin ve kollajen üretimi artırarak cildin yenilenmesi ile gençleştirilmesi sağlanmaktadır.

Yüz mezoterapi, uygulaması öncesinde cilt temizlenerek dezenfekte edilir. Daha sonrasında ise anestezi etkisine sahip uyuşturucu krem sürülür. Krem etkisini 15 dakikada gösterir ve gerekli dozlarda cilt altına ve üstüne iğneler ile gerekli maddeler enjekte edilir. Uygulama 15-20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Son derece pratik ve konforlu bir işlemdir. Yüz gençleştirme uygulaması sonrasında cilt parlak ve daha taze bir görünüme kavuşur. Ciltteki sarkmalar azalarak kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olur.

Yüz mezoliftingYüz gençleştirme mezoterapi uygulaması, göz çevresi, yanaklar, boyun dekolte bölgesi, burun bölgelerine de uygulama yapılır. Yaşlanma belirtilerinden olan cilt sarkmaları, kırışıklıklar ve doku hasarlarının giderilmesinde etkilidir. Cansızlaşan derinin soluk bir görünüme neden olduğu bilinir. Bu soluk ve yorgun görünümün giderilerek daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşması sağlanır.

Uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık ve şişlik olması durumunda kısa süreli buz kompres uygulaması yapılabilir. Bu durum geçidir. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. İşlem sonucunda canlı parlak ve kırışıklıkların azaldığı gözlemlenir. Yüz mezoterapisi hamile ve emzirme döneminde olan kadınlara, ciltte enfeksiyon açık yara durumları olması durumunda, ilaç alerjisine sahip olan kişilere uygulanmamaktadır. Ayırca aşırı sarkmalara ve derin kırışıklara uygulanması diğer tedavi yöntemleri lazer, radyo frekans işlemleri ile kombine uygulanması gerekebilir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Etki Ediyor?

Yüz mezoterapi uygulaması yapıldıktan sonra, hemen etkisini göstermeye başlar. Sarkmaların ve cansız görünüme neden olan kırışıklıkların giderilmesi biraz zaman alabilmektedir. Mezoterapi tedavisinin seanslarının tamamen gerçekleşmesi ile etkileri görülmeye başlar. Yüz gençleştirme mezoterapisine 1-4 hafta aralıklar ile uygulanmaya başlanır. Yaklaşık olarak 4-8 seans arasında bir işlem yapılır. Daha sonrasında ise uygulamanın 6 ayda bir tekrar edilmesi ile cilt gençleştirme sağlanır. İkinci seans sonrasında uygulamanın etkilerini görmeye başlarsınız.