Yaşlanma ve cilt sorunları kişilerin estetik kaygı yaşamasına neden olmaktadır. Kendilerini daha iyi hissetmek ve görünümlerinden memnun olmak adına bir takım işlemler yaptırma isteği doğurmaktadır. Ancak bu uygulamaların ağrı ve sızısız olması, yada cerrahi operasyonlardan oluşabilecek ameliyat izlerinden çekinmeler, tedavi için temkinli olmalarına neden olur. Bu gibi durumlarda ameliyatsız estetik uygulamaları ve gençleşme tedavileri devreye girmektedir. Velashape sistemi, cerrahi operasyon olmayan cilt yenileme ve gençleştirme tedavisidir.

Velashape cihazı ile yapılan işlemlerde vücudun belirli bölgelerinde germe ve sıkılaşma yapılmasının yanı sıra portakal kabuğu  görünüme neden olan ve özellikle kadınların bu durumdan şikayetçi oldukları selülit tedavisi de yapılmaktadır. Cerrahi operasyonlara alternatif olarak geliştirilen bu cihazlar sayesinde cilt germe, sıkılaşma, yenileme ve gençleştirme işlemleri konforlu bir şekilde yapılmaktadır.

Ameliyatsız Tedavi Uygulaması Velashape Nedir?

VelashapeVelashape tedavisi ile ameliyatsız cilt germe işlemleri yapılmaktadır. Bu uygulamada kol, boyun ve yüz germenin yanı sıra selülit ve sarkmaların giderilmesi de gerçekleştirilmektedir. Velashape cihazı dünyada yaygın bir şekilde güvenle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi operasyon korkusu olanlar ve etkilerini çabuk görmek isteyen kişilerin tercihi haline de gelmiştir. Ülkemizde de cilt sorunlarının giderilmesinde etkili bir şekilde kullanılan bu sistemde, başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Velashape sistemi 4 farklı sistemin birleşmesiyle oluşturulan bir cihazdır. Cihazın etkileri ve başarısı popüler olmasını artırmış ve daha gelişmiş versiyonlarının çıkmasını sağlamıştır. Son kullanılan velashape üç cihazıdır. Bu sistemde, kızılötesi ışınlar, radyofrekans, vakum, mekanik masaj sisteminin birleşmesinden meydana gelir. Bu sistem ile uygulamaların seans sayısı azalmış cilt yenilenmesi artmıştır.

Velashape Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi

Velashape cihazının etkili bir şekilde kullanıldığı alanlardan biri yüz bölgesidir. Yaşlanmanın ve cilt hasarların belirgin olduğu ilk bölge yüzdür. Yüz bölgesindeki sorunlar özellikle kadınların estetik bir kaygı yaşamalarına neden olmaktadır. Bu nedenle cerrahi operasyon olmak istemeyen ve yenilenme arzulayan kişiler velashape yüz germe tedavisine başvurur.

Kilo alıp vermeler, yaşlanmanın etkileri ile yüz bölgesinde oluşan deformiteler, cildin kalitesini düşürerek soluk ve yorgun bir görünüm oluşturmaktadır. Yüz germe uygulamasında yapılacak cerrahi işlemlerden iz kalma korkusuna son veren bir tedavi yöntemidir. Uygulamada herhangi bir iz, yara, leke ve yanık durumun oluşması söz konusu değildir. Dünyada ve ülkemizde sıkça talep gören ve başarı olan bu tedavi yöntemi, hastane ortamında uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir .Herhangi bir yan etkiye sahip değildir.

Uygulamada radyo frekans enerjisinin dermis bölgeye verilmesi ile cilt altındaki elastin yapı ve kollajen yapının tetiklenmesine üretimin artmasına neden olarak cildin sıkılaşma ve gençleşmesini sağlamaktadır. Yüz gerdirme tedavisinde ortalama olarak 4-7 seans yeterli olmaktadır.

Velashape Ameliyatsız Boyun ve Dekolte Tedavisi

Velashape cilt yenileme Velashape cihazının etkin olarak kullanıldığı diğer bir bölgede boyun ve dekolte bölgesidir. Bu bölgede oluşan deformiteler, yaşlanmanın ve cilt yıpranmalarının etkisi hemen ele vermektedir. Özellikle kadınların bu bölgelerde oluşan sarkma, kırışık ve kırışıklardan dolayı oluşan ince çizgilenmelerden şikayetçi olmaktadırlar. Bu sorunların giderilmesinde uygulanan velashape uygulaması ile 3-4 seans içerisinde giderilebilir.

Dekolte ve boyun bölgesine uygulanan ameliyatsız cilt yenileme velashape sisteminde, masaj sistemin ve radyo frekans uygulamasının sayesinde cilt altındaki yapısının sıkılaştırılması, sarkmaların ve gevşekliklerin giderilmesi ele alınır. Uygulama sayesinde boyun bölgesindeki sarkma sorunları en aza indirilmiş olur.

Velashape Ameliyatsız Kol Germe Uygulaması

Ameliyatsız kol germe cihazı, tedavinin etkili bir şekilde uygulandığı diğer uygulama alanı ise kollardır. Kollarda düzensiz beslenme alışkanlıkları, hamilelik sonrasında kilo vermeler ve hızlı kilo alıp vermeler kollarda sarkmalara neden olmaktadır. Vücut estetiğini bozan bu durumda ameliyatsız kol germe uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamanın amacı kol yapısının daha sıkı ve dinamik bir yapıda olmasını sağlamaktır. Uygulama 18 yaş üzerinde genel sağlık durumu iyi olan kadın ve erkek herkese uygulanmaktadır. Ayırca uygulama ile kadınların şikayetçi olduğu selülit sorunlarının giderilerek sıkılaşma yapılmaktadır.