Ultherapy ameliyatsız bir cildi yenileme ve gençleştirme uygulamasıdır. Bu uygulama cilt bölgesinde sarkma, kırışıklık, lekelenmeler gibi cilt yapısında meydana gelen deformitelerin giderilmesinde uygulanmaktadır. ulthera tedavisinde odaklanmış ultrason dalgaları kullanılarak cildin yenilenmesi, gençleştirilmesi ve toparlanmasının sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Ameliyatsız bir uygulama olan ulthera tedavisi kaş kaldırma, boyun ve yüz germe, dekolte bölgesindeki sorunların giderilmesinde etkili bir şekilde uygulanmaktadır.

Ulthera (Ultherapy) Tedavisi Nedir?

Ulthera Ulthera ameliyatsız bir cildi yenileme ve gençleştirme tedavi yöntemidir. Bu uygulama, cildin sıkılaştırılmasına ve şekillendirilmesine yardımcı olmaktadır. Ameliyatsız cildi germe tedavisi olarak da bilinir. Herhangi bir kesi işlemi yapılmadan cilt germe ve sıkılaştırma işlemi konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Ulthera uygulaması ile yüz, boyun ve dekolte bölgesinde germe işlemi yapılırken, kaş düşüklük ve şekillendirme yapılarak ameliyatsız kaş kaldırma tedavi olarak kullanılır.

Yaşlanma ile birlikte cilt yapısında bir takım deformiteler meydana gelmektedir. Özellikle 25-30 yaşlardan sonra cilt altındaki kollajen yapıda üretim azalır. Bu durumda cildin sarkmasına ve kırışıklıkların meydana gelmesine neden olur. Sonuç olarak cilt parlak ve sağlıklı görünümünü kaybeder ve solgun bir hal alır. Ultherapy tedavisini tercih eden hastalar genel olarak ameliyat olmak istemeyen ve işlemin daha hızlı ve konforlu bir şekilde sürdürülmesini isteyen hastalardır. Bu nedenle cerrahi germe ameliyatları yerine ulthera sistemini tercih etmektedir.

Cildi germe ve yenileme uygulaması ile lazer tedavi yöntemleri de mevcuttur. Ancak ulthera yönteminde cilt alt dokusunun yenilenmesini de sağlaması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Dermis bölgeye gönderilen ultrason dalgaları kollajen yapının uyarılmasına ve tetiklenmesine yardımcı olur. Bu sayede cilt yenilenerek toparlanır.

Ultherapy Hangi Bölgelerde Etkilidir?

  • Yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde,
  • Boyun bölgesine meydana gelen sarkmalarda,
  • Alın ve yanak bölgesindeki sarkmalarda,
  • Kaş düşüklüklerinin giderilerek, kaş kaldırma işleminde,
  • Dekolte bölgesinde oluşan çizgilenme ve sarkmalarda,
  • Çene bölgesindeki çizgilerde,

Bölgelerinde ve vücudun birçok bölgesinde uygulanmaktadır. Uygulama genel olarak tek seans yapılmaktadır. Ancak cilt yapısına göre bu durum değişebilir. Uygulanın yılda 2 kez yapılması önerilmektedir. İşlem sonrasında yara iz ve yanık gibi durumlar söz konusu değildir. Kişi işlem sonrasında günlük işlerine hemen dönebilir. Ameliyatsız kaş kaldırma, yüz boyun ve dekolte germe işlemleri yapmaktadır. Cildin toparlanmasında etkilidir.

Ultherapy Nasıl Uygulanıyor?

Ulthera tedavisi Ameliyatsız bir uygulama olan ultherapy uygulamasında sorunlu bölgeye ulthera sistemi yerleştirilir. Bu uygulamada dermis doku görüntülenir. Cilt altına uygulanan dalgalar ile cilt alt bölgesinde elastin ve kolaljen üretimini artırarak sıkılaşma ve germe sağlar. Cilt yenilenir. Daha parlak ve dinamik bir yapıya kavuşması sağlanır. Cilt germe uygulamasında tek bir seans yeterli olacaktır. Etki süresi ise kişiden kişiye göre değişmekle birlikte 2 yıl kadardır.

işlem süresi cilt yapısına göre değişmekle birlikte ortalama 30 dakika ile bir saat arasında sürmektedir. İşlem yapılan bölgeye göre değişir. Kaş kaldırma uygulaması 15-25 dakika arasında sürerken, tüm yüz bölgesi 1 saat sürebilmektedir. Uygulama sırasında ufak iğne batmasına benzer bir sızı oluşmaktadır. Ağrı ve sızı hassasiyeti bulunanlar için lokal anestezi etkisine sahip uyuşturucu krem sürülür.

İşlem sonrasında oluşabilecek kızarıklık geçici bir durumdur. Bir kaç gün içerisinde kendiliğinde geçektir. Hastane ortamında uzman doktor tarafından yapılması durumunda herhangi bir yan etkisi görülmez.  Uygulama sonucunda daha fazla kollajen üretimi başlar. Güçlü bir bağ dokusu sunar. Sıkı bir cilt elde edilir ve kırışıkların azalmasında yardımcı olur.