Saç mezoterapisi işlemi saçlı derinin altına gerekli besinlerin zerk edilmesi ile gerçekleşmektedir. Saç mezoterapi tedavisi uygulatacak olan kişilerin en sık yakındıkları ve şikayetçi oldukları nedenlerin başında saçların cansız ve zayıf olması gelmektedir. Saç dökülmeleri hormonal bozukluklar, genetik yatkınlık, element yetersizliği ve yoğun stres altında çalışmak saçların dökülmesine neden olabilir.

Ortalama olarak sağlık bir saç yapısında 50-100 saç teli arasında günlük bir dökülme ile yeni saçlar çıkar. Bu sistematik dökülme döngüsünün bozulması durumunda saçlar dökülür ve yerine daha zayıf ve cansız saçlar çıkarak kelleşmeye doğru gidebilir. Saç dökülmelerini durdurmak ve yeni saçların canlanmasını sağlamak adına yapılacak en ideal tedavi saç mezoterapi uygulamasıdır.

Saç Dökülmelerine Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisiSaç mezoterapisi işlemi, saç dökülmeleri engellenmek adına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada sağlıksız kafa derisine gerekli besleyici bileşenlerin tekrardan kazandırılması ile gerçekleşir. Bu tedavinin amacı hormonal, stres, genetik, mevsimsel dökülmelerin önünde geçmek ve sağlıksız kafa derisini eski sağlıklı haline getirerek daha parlak ve canlı saçlar sağlamaktır.

Saç mezoterapisi sadece amino asit, vitamin, mineral gibi gerekli bileşenlerin enjekte edilmesinin yanı sıra kafa derisindeki kan dolaşımını da hızlandırmaktadır. Kafa derisindeki dolaşım sorunlarının giderilmesi ile daha sağlıklı bir hale gelmesi sağlanır. Sağlıklı hale gelen kafa derisi, saçların daha sık ve parlak bir yapıya kavuşmasına neden olacaktır. Saç dökülmeleri kadın ve erkek günümüzde herkesin sorunu haline gelmiştir. Erkeklerin yanı sıra kadınlarında, saç dökülme şikayetleri oldukça artmıştır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılıyor?

Saçlarından sorun yaşan kadın ve erkeklerin dökülmeleri durdurmak ve yeniden saçların parlak ve canlı olmasına sağlamak amacıyla tercih ettiği bir uygulama olan saç mezoterapi uygulaması gerekli başarılı bir saç tedavi yöntemidir. Bu uygulama saçların kaybedilmeden korunması adına çok önemli bir tedavidir. Saçların kaybedilmeden saçlı derinin sağlıklı bir şekilde korunması ile saç dökülmeleri durdurulabilir. Eğer saç kayıpları yaşanmış ise bu durumda saç ekimi yapılmaktadır.

Saçları canlandırma mezoterapi uygulamasında saçlı derinin gereksim duyduğu vitamin, mineral, amino asit gibi özel bileşenleri deri altına mikro enjektörler ile zerk edilmesi ile gerçekleşmektedir. Deri gerekli bileşenleri deri altındaki kıl köklerine ulaşması sağlanır. Uygulama sırasında hafif ağrı ve sızı oluşabilir. Bu durumda ağrıya hassasiyeti olanlar için kısa bir süre buz uygulaması yapılabilir.

Saç düzensizliklerini uygulama ile normal seviyelere indirilerek, saçların korunması açısından son derece önemlidir. Kan dolaşımı hızlanan deri daha sağlık bir hal alarak saçlar korunmuş olacaktır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanıyor?

Saç bakım mezoterapisi Cansız ve dökülmelere neden olan sağlıksız saç derisine uygulanan saç mezoterapi uygulaması, kişini saç ve deri yapısına göre değişmekle birlikte ortala olarak 1-2 hafta aralıklarla uygulanmaktadır.

Saç mezoterapisinin etkisini göstermesi için genel olarak 10 seans gerçekleştirilir. Her seansla birlikte saç derisinde canlanma giderek artar. 6-7 seans sonrasında saç dökülmelerine mezoterapi uygulamasının etkileri görülür. Uygulama sonrasında saç dökülmelerinde ki düzensizlikler giderilerek normal dökülme seviyesi sağlanır ve sıkılaşma görülür. Uygulamanın etkisi 3 yıl sürmektedir.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

Saç mezoterapisi saçların dökülmeden korunması ile saçların parlak ve daha canlık görünmesini sağlamaktadır. Lokal olarak uygulanan tedavide istenilen bölgeye mezoterapi işlemi gerçekleştirilebilir. Saç dökülmeleri olan bölgeler uyarılırken, ölü olmayan saç köklerindeki saçların çıkmasını da tetiklemektedir. Saç güçlendirme mezoterapi uygulamasında cinsiyet ayrımı bulunmamaktadır. İşlem yapılan saç derisinin sağlıklı hale gelmesi de bu uygulamanın avantajlarından biridir. Bu uygulama sayesinde dökülmeler durdurularak cansız ve zayıf saçların güçlenmesi sağlanır.