Mezoterapi (Mezolifting) tedavisi vücudun gereksim duyduğu vitamin, mineral ve hyalüronik asit gibi bileşenlerin tekrardan kazandırılarak, cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamasıdır. Yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak ciltte kuruluk, kırışık ve hasarlar meydana gelmektedir. Bu yaşlanma belirtilerinin giderilmesi için mikro iğneler ile gerekli bileşenlerin cilt altına zerk edilerek yenilenme sağlamaktadır.

Mezolifting Cilt Gençleştirme Tedavisi

MezoterapiMezolifting ile cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamasının kullanım alanı oldukça geniştir. Yaşlanmanın ve dış etkenlerin neden olduğu cilt deformitelerin giderilmesinde oldukça etkili bir uygulama olan mezoterapi tedavisi, yüz, boyun dekolte bölgelerinde yenilenme sağlar. Bu bölgelerin dışında, saç dökülmelerini durdurma tedavisinde, selülit ve bölgesel incelme, yara ve çatlak izlerinin giderilmesinde kullanılır.

Mezoterapi uygulamasında cildin hasara uğramış ve gerekli bileşenleri kaybetmiş alanlara zerk edilmesi ile gerçekleşir. Vücudun gereksim duyduğu mineral, vitamin, hyalüronik asidin tekrar kazandırılması ile cildin tazelenmesi ve parlaklık kazanarak arzulanan gençleşmenin sağlaması amacı ile yapılmaktadır.

Cilt gençleştirme mezoterapi uygulamasında gerekli bileşenler, gerekli miktarlarda cilt altına mikro iğneler ile zerk edilir. Bu gerekli bileşenlerden cilt etkili bir şekilde faydalanır. Kullanılan bileşenler yeterli dozlarda verildiği için herhangi bir yan etki sorunu oluşturmamaktadır. Ciltte kırışık ve sarkmaların giderilmesinde ve yenilenmesinde son derece etili bir tedavi uygulamasıdır. Bu doğal ve faydalı yöntem olan mezoterapi uygulaması ağrı ve sızı oluşturmadan yapılır. Hastanın konforu açısında gayet başarılı bir uygulamadır.

Mezoterapi Cilt Gençleştirme Yöntemi

Mezolifting cilt genleştirmeMezoterapi tedavisi uygulaması için birçok cilt sorunları ele alınabilir. Bunlardan bazıları şöyledir. Cilt tazeliğini ve parlaklığının yitirilmesi, cilt yapısında sarkmaların ve kırışıkların meydana gelmesi durumunda, cildin yaşlı bir görünüm oluşturması, güneş ışınlarından zarar gören cilt yapısının oluşması, cilt yapısında oluşan yüzeysel lekelenmeler bunların dışında cilt çatlakları ve sivilce izlerinin giderilmesinde cilt gençleştirme mezolifting uygulaması yapılabilir.

Mezoterapi tedavisinde hasta muayene edilerek, cilt yapısındaki sorunlar ele alınır. Cilt sorunu yüz bölgesinde, saç bölgesinde ve diğer alanlarda olabilir. Bu durumda gerekli vitamin, mineral, amino asitler ve hyalüronik asit bileşenleri hastanın gereksim duyduğu alanlara zerk etmek için hazırlanır. İşlem öncesinde sorunlu alan temizlenerek dezenfekte edildikten sonra uyuşturucu etkisine sahip anestezik krem sürülür. Kremin etkisini göstermesi ile birlikte gerekli bileşenlerin deri altına enjekte işlemi gerçekleşir. Bu işlem 10-20 dakika arasında kısa bir süre içerisinde tamamlanır.

Mezolifting yüz mezoterapi uygulaması sonrasında cilt yapısında bulunan hasarlı dokular giderilir. Daha parlak ve dinamik bir görünüm kazandırılmış olunur. Gençleştirme uygulaması ve sıkılaştırma sağlayan bu işlem son derece güvenli ve faydalı bir uygulamadır. Doktor tarafından klinik ortamında yapılması gerekmektedir. Aksi durumlarda cilt sağlığınız riske atmış olabilirsiniz.

Mezolifting Cilt Gençleştirme Seansları

Mezolifting uygulamasının seans aralıkları cilt hasarına ve yapısına göre değişmekle birlikte 4-6 seans aralıklarında uygulanmaktadır. 2. seanstan sonra etkileri görülmeye başlar. Tedavi sonrasında da cilt yenilenmesi devam edecektir.

Cilt gençleştirme mezolifting , için muayene olarak uygun aday olup olamadığınızı doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Uygulama hamilelere, ilaç alerjisine sahip olan kişilere uygulanmamaktadır. Bunların dışında yüz bölgesinde gençleşme sağlamak amacı ile yüz mezolifting uygulaması yapılabilir. Genel sağlık durumunda sorun bulunmayan ve cilt gençleştirme uygulaması olmak isteyen kadın ve erkek herkese uygulanabilir.