Zamana karşı koyamayan derimiz zaman geçtikçe çeşitli deformitelere uğrar. Deformiteler sarkmalar ve kırışıklıklarla kendini belli etmektedir. Cildin esnekliğini yitirip genleşmesiyle sarkık görünümü, kişiyi estetik açıdan etkilemektedir. Özellikle yüzümüzün hassas bir yapıya sahip olmasından dolayı deformiteler bu bölgede daha çok görülür. Fokus ultrason sistemi ile cildin alt katmanlarına inilerek yenilenme sağlanır.

Boyun, dekolte ve yüzde oluşan sarkmalar, kırışıklıklara, minik çizgileri ortadan kaldırmak için çeşit uygulamalara başvurulmaktadır. Bu uygulamalar arasında fokus ultrason işlemini tercih eden kişi sayısı fazladır. Fokus ultrason işlemi ameliyatsız bir uygulamadır. Ameliyatsız yüz, boyun ve dekolte bölgelerini germe işlemi fokus ultrason ile yapılmaktadır. Fokus ultrason işlemi ile ses dalgaları cildin alt katmanlarına etki ederek burada bulanan dokunun yenilenmesini ve sıkılığını geri kazanmasını sağlar.

Fokus Ultrason Ameliyatsız Cildi Gençleştirme

Fokus ultrason Fokus ultrason ameliyatsız olarak cilt gençleştirme uygulaması cildin alt katmalarına, dermis bölgeye ses dalgaları göndererek cilt yapısında yenilenme ve toparlama sağlayan bir sistemdir. Bu uygulama sayesinde cilt altında kollajen yapı tetiklenerek üretimi artırır ve sıkılaşma sağlayarak cildin tazelenmesi sağlanır.

Yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak cilt yapısında bir takım değişiklikler meydana gelir. Sarkmalar, kırışıklıklar ve cilt deformitleri cildin daha soluk ve yorgun görünmesine neden olur. Bu durumda cildin daha taze ve parlak olması amacı ile fokus ultrason tedavisi uygulanır. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu tedavi yönteminde herhangi bir cerrahi işlem söz konusu değildir. Bu nedenle yara, yanık, leke izi olması söz konusu olmaz.

Foksu ultrason ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisinde cildin kollajen ve elastiyeti artar. Bu sayede daha sağlıklı bir cilt konusu kazanmış olur. Ciltte boyun, dekolte ve yüz bölgelerinde etkili sonuçları ile cildin dinamik ve daha ışıltılı görünmesine neden olmaktadır. Cilt altına gönderilen ses dalgaları ve ısı enerjisi ile cildin kendini yenilemesi tetiklenmektedir. Bu sayede sarkmalar, kırışıklıklar, göz çevresi, boyun ve dekolte bölgesinde yenilenme sağlar.

Fokus Ultrason İle Yüz Gençleştirme Tedavisi

Fokus ultrason yüz gençleştirme uygulaması ile yaşlanmanın geçikmesini sağlamak ve yüzün daha parlak, sağlık bir görünüme sahip olması amacı ile yapılan ameliyatsız gençleştirme tedavisidir. Uygulama hasarlı bölgedeki cilt altına 1.5 milimetre ve 3 milimetre derinliğinde ısı hasarı oluşturmaktadır. Bu sayede cildin yenilenmesi tetiklenir. Bu durumda cildin epidermis yapısı etkilenme herhangi bir yan etki ve iz kalma durumu yoktur. Kollajen üretimin artması ile gevşeklikler giderilerek sıkılaşma meydana gelir ve ameliyatsız yüz germe işlemi yapılmış olunur.

Yüz gençleştirme uygulaması olan ultrason sisteminde işlem süresi yapılan bölgeye göre kişiden kişiye değişmektedir. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen tedavi ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Uygulamada istenilen etkilerinin görülmesi için 1-4 seans yeterli olabilmektedir. Bu durum kişinin cilt yapısı ve deformitesine bağlı olarak değişebilir. İşlemin etki süresi 24 ay kadardır. Daha sonrasında tekrarlanabilir.