Yüzde meydana gelen en ufak deformite kimi zaman hemen fark edilmektedir. Yüzümüz önde olan ve dikkat çeken en önemli bölgemizdir. Belli kalıplar çerçevesinde düşünülemez, çünkü her kişinin kendine ait özel bir yüz tipi vardır. Yüzümüzün sağlıklı ve canlı görünümü kendi elimizdedir. Buda yüz bakımını ihmal etmemizden geçer. Yaşın ilerlemesi, yer çekimi, sigara kullanımı, genetik olarak yatkınlık, kilo problemleri yüzü en çok etkileyen faktörlerdendir. Zaman ilerledikçe cilt gençliğini ve sağlıklı görünümünü kaybederek, sarkık görünebilir. Bu durumda ameliyatsız tedavi yöntemleri gençleşme sağlanabilir. Ameliyatsız yüz germe sistemleri ile konforlu bir şekilde yüz gençleştirme yapılmaktadır.

Ameliyatsız yüz germeKilo alımı verimi sebebiyle deride genleşme meydana gelebilir ve buda yüzümüzde sarkmalar oluşturabilir. Bunun yanı sıra çeşitli faktörler yüzde kırışıklıklar meydana getirebilir. Yüz bölgesini etkileyen daha bir çok sebep varken bu bölgedeki cilt yapısının ne kadar hassas olduğu anlaşılmaktadır.

Yüz bölgesinde meydana gelebilecek deformitelerin bir çok sebebi vardır. Kişiler bunlardan direk etkilenirler. Sarkmalar ve kırışıklıklar istenmeyen yüz ifadesini meydana getirir. Bunu önlemek ve ortadan kaldırmak için ameliyatsız yüz germe işlemleri tercih edilmektedir. Hızlı ve kolay işlemlerle kişilerin istekleri doğrultusunda istenilen sağlıklı görünün yüz kişiye verilmektedir.

Fractora Altın İğne Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi

Frakctora altın iğne tedavisi, cilt altındaki yapıya etki eden bir uygulamadır. Cilt yapısında gençleştirme ve yenileme sistemidir. Radyo frekans enerjisinin cilt altında etki etmesi ile kollajen ve elastin yapıyı tetikler bu sayede üretimini artırarak yenilenme meydana gelir. 0.5 milimetre ve 3 milimetre uzunluklarına sahip iğneler ile gerçekleştirilmektedir. Yüz bölgesinin gençleştirilmesi ve daha estetik bir görünüm kazandırılması için uygulanan bir ameliyatsız yüz germe tedavisidir.

Altın iğne mikro iğneleme tedavisinde, çok noktalı radyo frekans enerjisinin dermis bölgeye uygulanması ile gerçekleştirilmektedir. Uygulama son derece konforlu ve pratik bir işlemdir. Bu uygulama ile kollajen yapısının artırılması sağlanarak yüz germe ve gençleştirme işlemi yapılmaktadır. Bu uygulama yüz germe tedavisinin dışında ameliyatsız selülit tedavisi olarak da kullanılır.

Frakctora çok noktalı altın iğne tedavisi, yüz bölgesinde oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde ve yaşlanmanın geçiktirilmesinde etkili bir yöntemdir. Yüzümüz dış etkenler ve çevresel faktörlere bağlı olarak deformitelere uğrar. Yüz bölgesinde sarkma ve kırışıklık ilk göze çarpan yer olmaktadır. Fraksiyonel radyo frekans dalgaları verilerek cilt yapısının sıkılaştırılması sağlanır. Bu sayede sarkmalar geçiktirilerek, ameliyatsız yüz germe işlemi yapılmış olunur.

Velashape Yüz Germe Yöntemi

Yüz germe estetiği Ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biri olan velashape yüz germe tedavisinde kullanılan sistemlerden biridir. Bu uygulama birçok farklı sistemi bir arada bulundurmaktadır. Radyofrekans, vakum, kızılötesi ışınlar ve mekanik masaj özelliğine sahiptir.

Velashape ameliyatsız yüz germe tedavisi ile yüz bölgesindeki sarkmalar ve kırışıklıkların giderilmesinde, yüzü solgun görünümünün giderilerek daha parlak ve dinamik bir yapıya kavuşmasında etkili bir ameliyatsız tedavi yöntemidir. Bu uygulama yüz germe dışında kol germe, dekolte ve boyun germe alanlarında da aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Velashape cihazının başarısı 2. ve 3. versiyonlarını da çıkarmıştır. Velashape 3 versiyonunda sistem sayısı artılarak işlem yapılacak dokudaki etkinliğide artmıştır.

Özellikle yüz germe uygulaması kadınların tercihi haline gelmiştir. Son zamanlarda estetik kaygı yaşayan erkeklerde bu uygulamaya talep göstermektedir. Uygulamanı seans aralıkları kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 4-8 seans arasında etkisi göstermektedir. Uygulama sonrasında herhangi bir kesi, leke ve yara izi oluşturmamaktadır. İşlem sonrasında günlük işlerine hemen dönebilirsiniz. Velashape cilt altındaki yapıların canlanmasını sağlayarak ameliyatsız yüz gençleştirme ve yenileme sağlamaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ulthera Uygulaması

Ulthera ameliyatsız yüz gerdirme uygulamalarından biridir. Bu uygulamada dermis bölgeye ultrason dalgaları uygulanarak cilt kalitesinin artması ve yeniden onarılması sağlanmaktadır. 30 yaştan sonra yüz bölgesinde daha belirgin hale gelen cilt hasarlarının giderilmesinde etkili bir tedavi sistemidir. Tedavinin etkileri ve başarı oranın yüksek olmasından dolayı talebi artırmıştır.

Genç bir görünüme kavuşmak herkesin isteğidir. Sarkmalar ve gevşeklikler, kırışıklar yüz estetiğini bozabilen bir durumdur. Oluşan bu deformiteler, yüz germe uygulamalarında hastaların en sık şikayetçi oldukları durumlardan bazılarıdır. Ulthera sistemi ile bu sorunlar giderilmektedir. Cilt altına edilen tahrip ile ciltte yenilenmenin tetiklenmesi sağlanmaktadır. Uygulamada 3 milimetrelik başlıklar kullanılır. Uygulama tek seans yapılabilir. 6 ay sonrasında ise tekrar bir işlem yapılması gerekebilir. Uygulama sonrasında tamamen etkisini 2 ay sonra gösterir.

Fokus Ultrason Ameliyatsız Yüz Gerdirme İşlemi

Ameliyatsız yüz gerdirme uygulaması olan fokus ultrason, yüz gençleştirme ve yenileme tedavisi olarak da bilinmektedir. Ultrason dalgalarının yüz bölgesindeki deformitelere sahip alanlara etki etmesi ile çalışmaktadır. Yüz germe ve gençleştirme uygulaması olan bu tedavi yönteminde, ses dalgalarının cilt altına iletilmesi ile kollajen ve elastin üretimini artırarak cilt yapısında gençleştirme sağlamaktadır.

Ameliyatsız yüz germe fokus ultrason uygulaması 20-30 dakika arasında gerçekleştirilen ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasıdır. Uygulamada güçlü bir ısı hasarı meydana getirerek kollajen üretimini artırması ile etkili bir sıkılaşma sağlar. Ameliyatsız yüz germe tedavisi, yüz bölgesinde sarkmalar bulunan kadın ve erkek herkese uygulanabilir. Tek seans uygulanan bu tedavi 3-6 ay aralıklar ile tekrar edilebilir. 1-3 yıl arasında ciltte istenilen etkileri görülür. Yüz germe uygulamaların botox ve dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu uygulamalarda yüz bölgesinde oluşan hacim kayıpları giderilmektedir. Botoks uygulaması etki süresi 4-6 ay aralığında değişmektedir. İşlem süresi 5-10 dakika arasında kısa bir sürede gerçekleştirilir.